Jsme studio interiérového designu

Zabýváme se návrhy a realizacemi bytových a komerčních interiérů.

BELIGIDESIGN

Design prodejen Návrh interiéru prodejny Prim v Ostravě – Napsali o nás..

Na portálu iDnes vyšel ČLÁNEK na téma návrh interiéru prodejny Prim Manufacture 1949 v Ostravě. Pro společnost Prim jsme vytvořili nový koncept prodejen a následně ho použili při návrhu interiéru prodejny v Ostravě. Úryvek z článku naleznete níže a celý článek pak na portálu iDnes.

České hodinky nosí i bývalý španělský král, chloubou je také prodejna

Českému průmyslu se často vyčítá nízká přidaná hodnota. To však rozhodně neplatí o náramkových hodinkách se značkou Prim Manufacture 1949. Jejich design i kvalitu oceňují laici i odborníci. Důležitá je však také jejich prezentace. To platí i o prodejně v Ostravě.

Prodejnu v obchodním prostoru Nová Karolína Park navrhl Ing. Jindřich Vintr ze studia Beligi Design s ohledem na zajímavou historii značky. Vždyť po druhé světové válce, kdy se rozhodlo o výrobě tuzemských náramkových hodinek, zvládalo tuto výrobu jen osm států na světě! Nebyly stroje ani znalosti. Jenže Češi si dokázali poradit, využili například zkušenosti s moderními švýcarskými stroji, které se během války používaly na výrobu časových zapalovačů.

„Prvky z historie společnosti, včetně grafik odkazujících na historické výkresy, jsou proto stěžejní součástí interiéru prodejny. Celý návrh interiéru se nese v elegantním dojmu, kdy byly použity černé lesklé plochy v kombinaci s krémovou barvou, která je i na podlaze,“ vysvětluje Jindřich Vintr. Ten měl vytvořit interiér nejen této konkrétní prodejny, ale jejím návrhem i celý nový koncept prodejen společnosti Prim Manufacture 1949.  

Návrh interiéru prodejny – I velká omezení lze vyřešit

Jednou z hlavních komplikací při řešení návrhu interiéru byl podhled. Dnes bývá běžné, že technické instalace bývají zabudované v podhledu, nebo jsou prostě přiznané. Někdy je pak pouze „potlačuje“ tmavý nátěr. V tomto případě však byl požadavek investora striktní: instalace nesmí být vidět, jenže v prostoru již byly umístěné a nesmělo se do nich už zasahovat. „Celý prostor interiéru je proto opatřený propustným podhledem z materiálu DIBOND. Nad ním jsou tak technické instalace obchodní jednotky, včetně vzduchotechniky, stabilního hasicího zařízení, čidel a podobně, jejich funkčnosti však podhled nebrání,“ vysvětluje architekt Vintr. 

ZPĚT NA ČLÁNKY