Jsme studio interiérového designu

Zabýváme se návrhy a realizacemi bytových a komerčních interiérů.

BELIGIDESIGN

Bytový design Na Hvězdárně Třebešín – Napsali o nás na iDnes

Na portálu iDnes vyšel ČLÁNEK o jedné z našich realizací bytových interiérů. Pro klienta jsme navrhli byt v developerském projektu Na Hvězdárně Třebešín. Úryvek z článku naleznete níže a celý článek pak na portálu iDnes.

Architekt se v bytě skvěle vypořádal i s tím, co v něm developer použil

Byt v Malešicích s plochu 87 m2 a terasou 17 m2 najdete v polouzavřeném areálu, který je přístupný pouze vlastníkům bytů. „Klienti chtěli jednoduchý a čistý design v základní kombinaci bílé s dubovým dřevem. Některé části interiéru byly dané již standardem developera, tudíž byl požadavek na jejich sjednocení se zbytkem prostoru,“ popisuje základní požadavky majitelů Ing. Jindřich Vintr ze studia Beligi Design. Šlo o standardizované obklady, dlažbu a třívrstvou dubovou podlahu. V kuchyni chtěli manželé velký jídelní stůl a v obývacím pokoji pohovku ve tvaru písmene L.

 

Na Hvězdárně Třebešín – Bytem krok za krokem

V interiéru architekt Vintr především kombinoval dub s bílou barvou a černými prvky. Ve vstupní části do bytu vytvořil ve výklenku botník s věšákem na kabáty. Celek je z dubového masivu a dýhy. „Obklad stěny na zavěšení kabátů je svisle profrézovaný, což vytváří zajímavý designový prvek, který se objevuje i v dalších částech interiéru,“ upozorňuje Jindřich Vintr.

Naproti botníku je vstup do technické místnosti, kam se vešla pračka a sušička, ale také velká skříň na boty a šatní skříň. Vedle technické místnosti je toaleta s umývátkem a osvětlenou skříňkou, osazenou v prostoru nad podomítkovou nádrží WC.

Na druhé straně chodby, ze které se vchází do většiny místností, je dětský pokoj a místnost sloužící jako pracovna. Do budoucna se patrně promění na další dětský pokoj. „Proti vstupním dveřím do bytu jsou dveře do koupelny s vanou. Při vytváření designu tohoto prostoru jsme museli vyjít z již daných obkladů a dlažby standardem developera, výměna by byla zbytečně finančně náročná,“ říká architekt Vintr.