Jsme studio interiérového designu

Zabýváme se návrhy a realizacemi bytových a komerčních interiérů.

BELIGIDESIGN

Bytový design Návrh mezonetového bytu – Napsali o nás na iDnes

Na portálu iDnes vyšel ČLÁNEK o další z našich realizací bytových interiérů. Jedná se o návrh mezonetového bytu v lehce industriálním stylu. Úryvek z článku naleznete níže a celý článek pak na portálu iDnes.

Návrh mezonetového bytu: Mezonet pro tři chlapy a jednu kočku dostal promyšlený pánský styl

Mezonet v bytovém cihlovém domě z roku 2000 potřeboval už pořádnou změnu. Nejen kvůli vzhledu, nové byly i požadavky majitele, který se rozvedl a dva dospívající syny má ve střídavé péči. Architekt Jindřich Vintr stál proto před náročným úkolem. „Klient měl požadavek na minimalistický design s industriálními prvky, přál si použít masivní dřevo a dlažbu v interiéru. WC mělo být odděleno od koupelny a sloužit také pro umístnění pračky a sušičky,“ popisuje hlavní přání klienta architekt Vintr. V zadání nechyběl ani požadavek na maximálně vzdušný interiér, tomu měl pomoci i vestavný nábytek. V chodbě chtěl klient vytvořit zázemí a prolézací stěnu pro kočku, nad schodištěm v druhém patře pak potřeboval studentský pokoj pro své dva syny. Obývací pokoj měl být spojený s kuchyní. A protože se interiér v letních měsících přehřívá, v seznamu přibyl i požadavek na kvalitní stínění a klimatizaci.

 

Návrh mezonetového bytu a jeho pánský interiér

To, že byt obývají pouze „muži“, se odrazilo i v použitých materiálech a barvách. „Interiér jsme navrhli v minimalistickém stylu s industriálními prvky. V návrhu jsme se chtěli co nejvíce přiblížit klientově technicistní a racionální povaze. Hlavními materiály v interiéru jsou proto šedé betonové stěrky na stěnách, včetně dveří se skrytou zárubní, ale i dveří vestavných skříní,“ popisuje Jindřich Vintr. Dalším důležitým materiálem v interiéru je lakovaný kov, který architekt použil na atypických nábytkových prvcích v interiéru. Do bytu se vchází z centrální chodby domu pomocí původních dveří, které jsou zrenovované a z vnitřní strany opatřené oplechováním s nýty a industriální klikou Rocksor z kolekce M&T, autorem jejího designu je architekt STANISLAV FIALA.

Naproti vstupním dveřím je v nově vytvořeném výklenku osazena vestavná šatní skříň s botníkem a vnitřním osvětlením. Dveře skříně nechal architekt povrchově dokončit šedou betonovou stěrkou, navazující dveře botníku jsou pak vytvořené z černě lakovaného tahokovu v rámu, který vytváří poloprůhledné dveře. „Skříň je osazena atypickými dubovými úchytkami ve tvaru X (K ZAKOUPENÍ ZDE), které jsme navrhli pro tento konkrétní projekt,“ upozorňuje Jindřich Vintr.

ZPĚT NA ČLÁNKY