Jsme studio interiérového designu

Zabýváme se návrhy a realizacemi bytových a komerčních interiérů.

BELIGIDESIGN

Bytový design Designové radiátory

Osobně jsem, ve většině případů, zastáncem podlahového vytápění. Vytápění pomocí podlahového topení je z hlediska provozních nákladů ekonomičtější variantou. Pocitově je příjemné a v novostavbách rodinných domů, ale při rekonstrukcích, bývá jednou z nejvhodnějších variant. Ve spojení s tepelným čerpadlem se toto řešení přímo nabízí. V interiéru nám nepřekážejí otopná tělesa a je možné ho pak při navrhování maximálně využít. Jsou však případy, kdy není možné interiér vytápět pomocí podlahového topení a v tuto chvíli přichází na řadu designové radiátory.

Pokud se vrátím k řádkům výše, tak můžeme kombinovat i tepelné čerpadlo s radiátory, ale jelikož se v případě tepelného čerpadla jedná o nízkoteplotní vytápění, tak dodají stejná tělesa menší výkon, než při vytápění vysokoteplotním a tím pádem musí být pro dosažení stejného výkonu tělesa vetší. Většinou se jedná o značný počet velkých radiátorů, které nám pak v interiéru překážejí. Vše se však odvíjí od tepelných ztrát konkrétní stavby a vždy je nutné, aby proběhly přesné výpočty a následně se navrhla vhodná tělesa. V dnešním článku se však věnujeme designovým radiátorům.

Designové radiátory se můžou stát dominantou moderního interiéru.

 

Designové radiátory, jako součást interiéru

V dobách již minulých sloužily radiátory především jako zdroj tepla a jejich jediný účel bylo vytápění interiéru. V dnešní době, kdy se z mnoha interiérů stávají umělecká díla, je nežádoucí, pokud by tato umělecká díla radiátor narušoval. Z těchto důvodů se mnoho firem vyrábějících radiátory začíná zaměřovat i na tělesa, která nám neplní jen funkci vytápění. Tyto firmy začínají spolupracovat se známými designéry, kteří jim na základě svých invencí, talentu a aktuálních trendů navrhují nové modely a snaží se, aby se radiátory staly zajímavými prvky interiéru.

Dnes již můžeme zasadit radiátory do interiéru tak, že se stávají jeho součástí a nepůsobí rušivým dojmem a nebo naopak působí, jako jeho dominanty. Vše je vždy na uvážení konkrétního architekta, nebo designéra interiéru a jeho schopnostech a vkusu. Tělesa se vyrábějí v mnoha designových směrech a provedeních. Můžete si pořídit například industriální, historizující, ultramoderní, organické a další a nebo můžou být radiátory třeba součástí věšáku, či zrcadla. Z radiátorů se dnes stávají designové prvky interiéru a na jejich vzhled jsou kladeny vysoké nároky.

 

Podívejte se také na článek INTERIÉROVÉ DVEŘE

Italský výrobce designových radiátorů CALEIDO

Italský výrobce designových radiátorů CORDIVARI